NATOLIŃSKA LECZNICA WETERYNARYJNA

ul. Belgradzka 3/U9

02-793 WARSZAWA

SPECJALISTYCZNA LECZNICA DLA PSÓW I KOTÓW
SPECJALISTYCZNA LECZNICA DLA PSÓW I KOTÓW
01.01.2020

Lecznica jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny umożliwiający ratowanie zdrowia i życia naszych pacjentów.

Dysponujemy salą operacyjną wyposażoną w sprzęt pozwalający na bardzo bezpieczne i profesjonalne zniczulenie wziewne z pełną kontrolą parametrów życiowych operowanych pacjentów.Pacjenci od momentu przyjęcia na zabieg operacyjny do wybudzenia z narkozy znajdują się pod opieką specjalisty anastezjologa .

Szpital pooperacyjny jest monitorowany zarówno przez sprzęt i personel pozwalając na bezpieczne wybudzanie pacjentów po zabiegach.

Pracownia RTG wyposażona jest w aparat wysokiej częstotliwości GIERTH® Power A200, oraz system bezpośredniej obróbki cyfrowej skanów, pozwalając na maksymalne skrócenie czasów naświetleń pacjentów oraz wysoką jakość uzyskanych zdjęć .

Pacjenci są monitorowani przy pomocy monitorów firmy SharnVet®-Cardell MAX 12, Mindray® iMEC8 VET, Drager®- Infinity umożliwiające ciągły monitoring 5 najważniejszych parametrów oceniających stan układu oddechowego oraz układu krażenia ,ciśnienia krwi, temperatury,saturacji krwi.

Lecznica jest wyposażona w 12 przepływowych pomp infuzyjnych, oraz 4 pompy strzykawkowe, pozwalających na precyzyjne podawanie płynów,leków infuzyjnych,krwi pełnej , oraz osocza z prędkością od 0,1ml/godzinę do 600ml/godzinę, pozwalających na profesjonalną, bezstresową płynoterapię pacjentów.

Dysponujemy 2 Unitami do narkozy wziewnej podczas zabiegów operacyjnych. Jeden z aparatów firmy Drager® wyposażony jest w respirator z elektronicznie sterowanym i podgrzewanym układem pacjenta, pozwalając nam na prowadzenie zabiegów na klatce piersiowej przy kontrolowanym oddechu operowanego pacjenta.

Lecznica jest wyposażona w pięć punktów centralnie rozprowadzonej instalacji do ciągłej tlenoterapi, pozwalającej podawać zarówno pacjentom w szpitalu ,ambulatorium oraz gabinetach internistycznych i sali operacyjnej jednocześnie tlen.

Posiadamy kolumne endoskopową Fujinon®, Storz®, Stryker®, oraz najnowocześniejszą arthroskopową optykę sztywną firmy Storz® pozwalającą na przeprowadzanie zabiegów i badań diagnostycznych, endo i arthroskopowych.

Pracownia USG została wyposażona w 2021 roku w nowoczesny aparat USG Samsung , posiadający technologie aparatów klasy premium, sondy kardiologiczne,mikroconvex, liniowe; umożliwiający precyzyjną wizualizację skutkującą efektywniejszą  diagnostyką pacjentów już podczas pierwszej wizyty.

Laboratorium wyposażone jest w szereg urządzeń:

• wirówki do obróbki krwi pełnej, moczu, oraz przygotowania PRP(osocza wysokopłytkowego), IRAP służące do przygotowania materiału biologicznego i uzyskania autologicznej bogatopłytkowej surowicy wykorzystywanej w medycynie regeneracyjnej uszkodzonych stawów, ścięgien, powięzi, skóry.

• analizator hematologiczny  MINDRAY BC 5000-Vet® pracujący w oparciu o cytometrię przepływową, chemiczne barwienie, laser półprzewodnikowy ,fotometrię i impendację pozwalający na uzyskanie w ciągu 10 sekund wyników pełnej morfologii krwi kilkunastu gatunków zwierząt.

•analizartor biochemiczny Skyla VB-1® firmy Lite-ON pozwalające na uzyskanie referencyjnych wyników badań biochemicznych krwi, oceny trzustki, hormonów tarczycy  w ciągu 12 minut, a więc podczas wizyty pacjenta w gabinecie.

Własne Laboratorium analityczne pozwala nam na szybką diagnostykę i jeszcze bardziej celowaną terapię już podczas pierwszej wizyty.

Od ponad 22 lat zajmujemy się wysokospecjalistyczną diagnostyką i leczeniem psów i kotów.

 zapraszamy smile